Легендарни фудбалер Црвене звезде Рајко Митић, рођен је у селу Дол, близу Беле Паланке 19. новембра 1922. године. За најтрофејнији српски клуб у коме се прославио и стекао статус прве Звездине звезде одиграо је на позицији десне "полутке" 572 утакмице и постигао 262 гола. Због великог џентлменства које га је красило на терену и ван њега важио је за омиљеног фудбалера.
Рајко је почео да игра фудбал на ливадама београдског насеља Кошутњак, да би 1940. године на утакмици против екипе земунског Витеза, у којој је постигао пет голова, забележио први сениорски наступ за екипу БСК-а. Наредне године, по избијању Другог светског рата на просторима Србије, његов спортски развој стагнира све до 1944. када заједно са Ђајићем и Језеркићем наставља да игра фудбал. Црвено-бели дрес носио је пуних четрнаест сезона, од оснивања 4. марта 1945. године, па све до новембра 1958. године, када се од најдражег дреса опростио у финалу купа против мостарског Вележа (4:0). Био је капитен Црвене звезде коју је предводио до шест титула шампиона (1946, 1951, 1953, 1956, 1957. и 1959.) док је два трофеја мање "подигао" у националном Купу. Велики спортсмен и прва звезда нашег "сазвежђа" урадила је 7. априла 1958. године, нешто о чему се и дан данас прича. Наиме, у првенственом сусрету против Сплита двадесетак минута пре краја каменица која је долетела из гледалишта, је погодила у главу Бору Костића, након чега је "Велики" Рајко повукао екипу са терена. Дисциплински суд ФСЈ казнио је због тога све играче нашег тима изузев Беаре и Костића једномесечном суспензијом.
Био је велики ас, фудбалер и џентлмен у копачкама, поштован и вољен у целој земљи. Његова популарност прерасла је у легенду и превазишла време у којем је играо. Био је слављен као незаборавни капитен Црвене звезде, један од диригената и најбољих стрелаца репрезентације којој је пуну деценију давао посебан печат. Велики противник неспортске игре и некоректне борбе, никад није повукао противника за дрес, нити му је подметнуо ногу. Фудбалски терен за Рајка никад није представљао надметање у снази, већ простор за игру и демонстрацију вештине. Једноставно, волео је фудбал преносећи љубав и фер-плеј на своје клупске, репрезентативне другове, на противнике, али и навијаче. Био је поштован и непоновљив због изузетних људских и спортских врлина.
Како је то играо човек коме као да је све полазило за ногом. У фудбалу, најтеже је играти – једноставно. Рајко је био пример рационалног савршенства, при чему је код њега све било подређено колективу, игри тима. Никад ниједан сувишан потез, ниједан ризичан дриблинг. Делио је лопте, као да је и на потиљку имао очи, давао голове као да је то најлакша ствар на свету, а све то уз много трчања, труда, као машина која стално откуцава успеле потезе, подстиче саиграче, држи све конце игре. При том, никад није подигао глас. Никад да подвикне, укори, увек да охрабри као да играчима даје крила...
За репрезентацију Југославије одиграо је 59 утакмица и постигао 32 гола а дебитовао је 9. маја 1946. године у Прагу када су "плави" победили Чешкословачку 2:0. На том мечу се и уписао у стрелце. Учествовао је на две Олимпијске игре 1948. у Лондону, 1952. године у Хелсинкију и окитио се сребрним медаљама. Био је учесник два Светска првенства 1950. у Бразилу и 1954. године у Швајцарској. Последњи репрезентативни меч одиграо је 29. септембра 1957. против Румуније у Букурешту.
По окончању каријере, од 1960. године, па у наредних шест година, Митић се налазио на челу стручног штаба Црвене звезде, да би после тога три године био савезни капитен-селектор Фудбалског савеза Југославије. Највећи селекторски успех остварио је 1968. године у Италији на Европском првенству када је тим предвођен Драганом Џајићем био вицешампион.
Велика љубав поред фудбала, била му је и новинарство, па је још за време активног играња био коментатор београдског "Спорта", да би се касније потпуно посветио журналистици радећи у магазину "Темпо" у коме је и након пензионисања 1983. године, остао активан. Од 1983. се посветио волонтерском раду у Црвеној звезди, где је дуго био члан најужег руководства и у два мандата председник Скупштине клуба. Био је активан у Савету клуба и секцији ветерана.
Велемајстор фудбала са животне сцене сишао је 29. марта 2008. године оставивши иза себе неизбрисив траг у нашем клубу и нашој земљи. Од 21. децембра 2014. године, одлуком Скупштине клуба, а на предлог навијача, стадион Црвене звезде носи име Рајко Митић. Од 18. новембра 2017. године испред стадиона постављена је и биста прве Звездине звезде.
ТЕЛЕФОН ЦЕО - ЦРВЕНО-БЕО