Иза југа Маракане – Резиме млађих кадета

23.6.2021
8:00
No items found.

Млађи кадети Црвене звезде завршили су сезону у првенству на трећем месту. Забележили су учинак од 24 победе, три ремија и седам пораза уз гол разлику 103:32 и укупно освојених 65 бодова. Тренер Срђан Бугарски истакао је да је посебно задовољан развојем играча у протеклој сезони.

- Задовољан сам учинком, а нарочито развојем играча, што говори број оних који су пребачени да играју за старије, за кадете Црвене звезде и Графичара. Неколико њих је потписало професионалне уговоре. Сезона је резултатски била пуна осцилација, али је то нормално, ако узмемо у обзир да смо имали доста млађих играча – рекао је Бугарски.

Тренер Бугарски је нагласио да су победе против Партизана и Чукаричког биле најбоље утакмице у години.

- Момци су радили фантастично, поготово у пролећном делу сезоне. Ако узмемо у обзир да смо имали мали број играча у ротацији, да смо кренули у други део сезоне са 16 регистрованих играча и једним голманом. Велики број тих играча је био разиграван и за селекцију кадета. С обзиром на то, утакмице против Партизана и Чукаричког су дефинитивно круна ове сезоне. Одлично смо се припремили и екипа је показала карактер, жељу и вољу – казао је Бугарски.

Он се осврнуо и на укупни потенцијал наших млађих кадета, као и могућност да једног дана неко од њих заигра за сениорски састав.

- Има играча који би у переспективи могли да носе дрес првог тима, који техничко-тактичким потенцијалом, моторичким и функционалним способностима дефинитивно имају квалитет да једног дана буду у сениорском тиму. Такође, постоје и они који нису на том нивоу обучености, али показују вољни моменат, карактер, вредно тренирају и брже напредују од неких који су талентованији. Тако да много зависи од њиховог труда и залагања – подвукао је Бугарски.

Тагови
No items found.
No items found.

повезане вести

No items found.
No items found.

ТЕЛЕФОН ЦЕО - ЦРВЕНО-БЕО

СКИНИ НОВУ АПЛИКАЦИЈУ

Google play store iconApp store icon