Fudbaleri Crvene zvezde su tokom sezone 2020/2021. postigli čak 146 golova na sva tri fronta. Crveno -beli su do kaznenog prostora rivala dolazili kroz pas igru i na taj način postizali golove, ali i veliki broj pogodaka naši prvotimci su postizali posle prekida u vidu slobodnih udaraca i "skraćenih kornera".
Fudbalska filozofija Dejana Stankovića donela je u naš klub napadački stil igre koji je karakterističan kada je u pitanju Crvena zvezda, a mladi stručnjak je sa Apenina doneo veliki broj taktičkih noviteta koje je godinama skupljao kao igrač, a kasnije kao pomoćni trener, u jednoj od najjačih liga u Evropi. Reč je naravno o prekidima u kojima je igra našeg tima napredovala gotovo do savršenstva. Ove sezone Dejan Stanković je imao na raspolaganju zaista jak tim, gde je uz pomoć mladosti i iskustva stvarao odlične rezultate i obarao rekorde. Među fudbalerima koji su mogli direktno da šutiraju prema golu rivala su: Aleksandar Katai, El Fardu Ben i Gelor Kanga.
Aleksandar Katai je ove sezone "plesao" na terenu i nastavio da koristi svoju"magiju" postižući golove i asistirajući svojim saigračima. Povremeni reprezentativac naše zemlje je postigao 17 golova na sva"tri fronta", a od toga tri direktno iz slobodnog udarca. Katai je pogađao mrežu Genta, IMT-a i Javora. Prvo je u pobedi našeg tima nad Gentom od 2:1 na stadionu "Rajko Mitić" u okviru grupne faze Lige Evrope izveo prelep slobodan udarac šutirajući u golmanov ugao, a teren je bio dovoljno nakvašen da lopta odskoči pred gostujućim čuvarom mreže i pređe gol liniju. Ovim pogotkom Zvezda je osvojila tri važna boda za plasman u nokaut fazu takmičenja. U četvrtini finala Kupa Srbije protiv IMT-a, popularni "Magiko" je sa 20 metara od gola rivala uputio jak i precizan udarac, a lopta se "zakucala" u mrežu rivala. U samom finišu sezone, naš tim je gostovao Javoru iz Ivanjice i slavio više nego ubedljivo (1:5). U pravoj goleadi Katai je "načeo" protivničku mrežu upravo iz slobodnog udarca. Šutirala je Zvezdina"desetka" veoma precizno preko živog zida, a golman Javora nije imao šanse da zaustavi ovaj potez našeg krilnog napadača. Takođe , Katai je povremeno izvodio udarce iz ugla, a u kvalifikacijama za Ligu šampiona protiv Tirane je asistirao upravo iz kornera Tomaneu.
El Fardu Ben je takođe pored Kataija pogađao mrežu rivala iz slobodnog udarca. Možda nije bio efikasan kao prethodnih sezona u ovom segmentu, ali reprezentativac Komorskih ostrva je pogađao mreže rivala direktno iz "igre", odnosno prelepih i uigranih akcija naših prvotimaca. Ben je postigao 18 golova ove sezone u svim takmičenjima i na taj način postao najbolji strani strelac u istoriji našeg trofejnog kluba. Ben je jedini gol iz slobodnog udarca ove sezone postigao protiv Proletera u Novom Sadu, kada je naš tim slavio sa 1:0, a naš krilni napadač svojom majstorijom doneo svom timu tri boda. U finišu meča sa oko 20 metara Ben je poslao "kiflu" prema golu rivala, lopta je "bežala od golmana što mu je dovoljno otežalo da odbrani ovaj udarac. Naš krilni napadač je izvodio kornere sa desne strane, a upravo na taj način je asistirao Falćineliju u ubedljivoj pobedi nad Slovanom iz Libereca (5:1).
Gelor Kanga se nije upisao u strelce direktno iz slobodnog udarca, iako je pogađao okvir gola na nekoliko utakmica, ali je zato direktno asistirao saigračima u kaznenom prostoru rivala koji su se upisivali u strelce. Kanga je u najviše navrata pronalazio Milunovića i Pankova koji su zaista bili dominantni u skoku tokom cele sezone, a Gabonac je najviše puta bio asistent nakon udaraca iz ugla. Centirao je za gol Milana Pavkova, kada je naš visoki napadač pogodio mrežu italijanskog predstavnika Milana u Ligi Evrope na našem najvećem stadionu, i u 164. večitom derbiju kada je strelac bio Mirko Ivanić.
Takođe , Miloš Vulić je pogodio mrežu rivala direktno iz slobodnog udarca na samom početku sezone na utakmici protiv Novog Pazara na našem najvećem stadionu. Utakmica je završena rezultatom 3:0, a Vulić je bio strelac zaista prelepog gola iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora.
TELEFON CEO- CRVENO-BEO