Zvezdini biseri - Pioniri slavili u večitom derbiju

21.10.2024
11:55
No items found.

Sjajni dani su iza svih mlađih selekcija našeg kluba. Omladinski sastav je rutinski slavio protiv Metalca u okviru 10. kola Omladinske lige Srbije, rezultatom 4:0. Kadetska selekcija je nastavila sa fenomenalnim partijama pod vođstvom novog šefa struke, te su ovog puta savladali Teleoptik sa 5:1. Ekipa Grafičara je u okviru 12. kola Prve lige Srbije, na domaćem terenu remizirala sa Zemunom, a rezultat je bio 2:2.

Izabranici Nenada Milijaša su ovog puta savladali Metalac iz Gornjeg Milanovca sa 4:0. Terenska inicijativa tokom svih 90 minuta meča je obeležila pobedu našeg tima, a golovima su je ulepšali Davorin Tošić, Đorđe Ranković, Nikola Tasić i Vasilije Kostov. Crveno -beli juniori se posle ove pobede nalaze na prvom mestu na tabeli, sa 22 osvojena boda uz utakmicu manje. Nenada Milijaša može posebno da raduje efikasnost njegove ekipe, jer Crvena zvezda ima najbolju gol razliku u Omladinskoj ligi Srbije (+ 25).

OMLADINSKA LIGA SRBIJE, 10. KOLO:

1 . Crvena zvezda 22 boda, gol razlika 33:8
2 . IMT 22 boda, gol razlika 25:11
3 . Čukarički 20 bodova, gol razlika 24:13

STRELCI : Ognjen Teofilović (6), Vasilije Kostov (5), Nikola Tasić, Davorin Tošić (4), Darije Markočević, Đorđe Ranković (3), Uroš Tegeltija (2).

Kadeti našeg kluba su u okviru 12. kola Kadetske lige Srbije, na "Terenu Omladinske škole Crvene zvezde", ubedljivo savladali ekipu Teleoptika, rezultatom 5:1. Crveno-beli su furioznom igrom u prvom poluvremenu već rešili pitanje pobednika, jer je posle 45 minuta rezultat na semaforu glasio 4:0. Trostruki strelac je bio Aleksa Damjanović, dok su po jedan gol dodali Aleksa Petrović i Nemanja Jevđić. Kao što je to slučaj i kod omladinaca, Zvezdini kadeti su lideri u šampionatu, sa odigranom utakmicom manje.

KADETSKA LIGA SRBIJE, 12. KOLO:

1 . Crvena zvezda 25 bodova, gol razlika 34:11
2 . TSC 25 bodova, gol razlika 27:14
3 . Čukarički 24 boda, gol razlika 23:13

STRELCI : Pavle Krstić (8), Aleksa Damjanović (7), Aleksa Petrović, Luka Zarić (5), Ognjen Ivković, Nemanja Jevđić (2).

Razvojni tim Crvene zvezde - ekipa Grafičara, je u derbiju kola Prve lige Srbije odigrala nerešeno sa timom Zemuna, a rezultat je bio 2:2. Imali smo priliku da gledamo sjajnu utakmicu, u kojoj je ekipa Marka Neđića dominirala na terenu, ali i pored vođstva u dva navrata, Grafosi nisu uspeli da stignu do sva tri boda. Strelac za ekipu Grafičara je bio Ognjen Ajdar u 18. minutu, dok je drugi pogodak bio autogol Andrije Mijailovića. Ljubičasti se posle 12 odigranih kola nalaze na četvrtoj poziciji na tabeli sa 21 osvojenim bodom.