Zvezdini biseri – Maksimović dominira

12.8.2024
13:15
No items found.

Fudbaleri Grafičara su savladali Trajal u Kruševcu – 2:4, u okviru 2. kola Prve lige Srbije, te su na sjajan način započeli novu sezonu, pošto su u premijernom kolu slavili protiv Slobode iz Užica.

Domaćin je poveo u šestom minutu utakmice, da bi „grafosi“ veoma brzo reagovali i postigli pogodak osam minuta kasnije. Nakon pravog "karambola" u šesnaestercu Kruševljana najbolje se snašao Veljko Mladenović. Već u 20. minutu je došlo do potpunog preokreta, nakon odbitka levom nogom je gađao Milan Srbijanac, da bi lopta uz pomoć defanzivca Trajala našla put do mreže. Na poluvreme se otišlo sa dva gola prednosti za naš razvojni tim, pošto je siguran sa bele tačke bio Andrija Maksimović. Tačku na ovaj susret je stavio Babakar Mbup u 70. minutu utakmice, a nakon utešnog gola domaćeg tima rezultat je glasio 2:4.

PRVA LIGA SRBIJE 2. KOLO:

Mačva 6 bodova, gol razlika 6:1

Grafičar 6 bodova, gol razlika 7:3

Borac 4 boda, gol razlika 4:0

STRELCI : Maksimović, Mladenović, Babakar (2 gola).

Narednog vikenda startuju prvenstva mlađih kategorija, te će se na terenu naći omladinska i kadetska selekcija našeg kluba.