Crvena zvezda će sutra od 20 časova i 45 minuta na Marakani dočekati jermenski Pjunik u okviru trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
MEĐUSOBNI DUELI
U fudbalskoj istoriji ova dva tima se nikada nisu sastala u zvaničnim susretima, tako da ćemo u sredu gledati prvi okršaj naše Zvezde protiv ovog rivala. Kada su u pitanju dueli protiv jermenskih timova, naš klub ima pozitivan bilans s obzirom da smo pre dve sezone na putu do Lige Evrope uspešno eliminisali Ararat (1:2).
BUDITE UVEK UZ ZVEZDU
Karte za prvu ovozensku evropsku utakmicu na Marakani su dostupne onlajn putem, kao i na blagajnama našeg stadiona danas do 19 sati i sutra od 12 časova pa do početka meča. Svi navijači koji su obezbedili svoje sezonske ulaznice za novu sezonu mogu sa istim pristupiti stadionu “Rajko Mitić”.
Cene karata:
Sever : 600 dinara
Jug : 600 dinara
Istok : 1000 dinara
Zapad : 1300 dinara
VIP Zapad: 2500 dinara
VIP 1: 3500 dinara
VIP 2: 3500 dinara
VIP Galerija: 5000 dinara
Direktan prenos utakmice biće dostupan na kanalu Zvezda TV-a putem našeg studijskog programa koji će trajati preko tri časa, a počinje sat vremena pre utakmice. Takođe , direktno ćete moći da pratite meč na programu Arena1 Premium od 20 časova i 45 minuta.
Ukoliko niste u prilici da pratite video prenos uživo, možete biti uz naše igrače i na Zvezdinoj aplikaciji, putem tekstualnog prenosa na našem Meč centru, koji aktivan na svakom meču, iz minuta u minut, kao i na zvaničnom Tviter nalogu našeg kluba.
FORME EKIPA
Izabranici Dejana Stankovića su startovali odlično domaći šampionat i zabeležili četiri pobede iz isto toliko duela. Da naš tim gaji napadački fudbal svedoči gol razlika 17:1, a od početka Superlige Srbije crveno-beli su naročito bili golgeterski raspoloženi na Marakani. Redom smo savladali niški Radnički (4:0), Kolubaru (5:0) i Mladost iz Lučana na strani (1:2). Na poslednjem susretu ubedljivo smo bili bolji od Radnika sa čak šest golova u mreži rivala, a za nas su pogađali Mirko Ivanić, Kings Kangva, Aleksandar Katai, Milan Pavkov, Gelor Kanga i Osman Bukari.
Pjunik je u vikendu iza nas startovao domaći šampionat i doživeo poraz od Ararata na svom terenu minimalnim rezultatom. Pre toga Pjunik je uspeo da savlada rivale u prvom i drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Jermsnki predstavnik je bio bolji od Kluža posle bolje izvođenih jedanaesteraca (3:2), pošto je nakon dvomeča skor glasio 2:2. U narednoj rundi Pjunik je uspeo da deklasira Didelanž sa 4:1 na gostujućem terenu, a na iznenađenje svih kod kuće je kao favorit izgubio sa 1:0.
NAJBOLJI PROTIVNIČKI IGRAČI
Nekadašnji levi bek jermenske reprezentacije, sadašnji šef stručnog štaba Pjunika - Egiše Meklijan gaji formaciju 3-5-2. U ofanzivnom segmentu igre u timu Pjunika najveću opasnost čini srpski internacionalac Uroš Nenadović koji je nekada igrao za Rad i Vojvodinu, a uz njega veoma agilan je i Jusuf Otubanjo koji se ističe motoričkim sposobnostima. Vezni red kroje Brazilac Mensalao i Harutjunjan koji mahom imaju više slobode u igri i dejstvuju bliže protivničkom golu. Kao “osigurač” iza njih nastupa dvadesetsedmogodišnji Zambrano. Pozicije ful bekova pokrivaju iskusni Artak Dašjan, odnosno Daviđan koji je stigao u Pjunik na pozajmicu iz Kimhija. Defanzivna trojka jermsnekog kluba sastoji se od ruskog internacionalca Kovalenka, rođenog Beograđanina Zorana Gajića i Brazilca Žunjina. Na golu je standardan David Jurčenko, iako je protiv Ararata na golu bio iskusni Bučnev.
SUDIJE MEČA
Pravdu na duelu između Crvene zvezde i Pjunika deliće portugalski arbitar Artur Soareš Dijas, dok će mu pomagati njegovi sunarodnici Rui Tavares i Paulo Soares. Četvrti sudija je Fabio Verisimo, takođe iz Portugala, kao i dvojac u VAR sobi koji će činiti Tiago Martins i Hugo Miguel.
OSTALI MEČEVI
18 :00 Bodo Glimt - Žaligirs
18 :00 Karabag - Ferencvaroš
19 :00 Makabi Haifa - Apolon
20 :00 Dinamo Kijev - Šturm
TELEFON CEO- CRVENO-BEO