Radnički 1923 - Crvena zvezda 4:1 (1:0)

23.4.2025
21:05
No items found.

Fudbaleri Crvene zvezde su poraženi na gostovanju u Kragujevcu od Radničkog 1923 rezultatom 4:1 u okviru drugog kola plej-ofa Superlige Srbije. U listu strelaca se za beogradske crveno-bele upisao Bruno Duarte.

Radnički 1923 – Crvena zvezda 4:1 (1:0)

Stadion: ''Stadion Čika Dača''.

Sudija : Stanko Ostraćanin.

Strelci : Vidosavljević u 45, Bah u 57, Gluščević u 62. i Mitrović u 73. minutu za Radnički 1923, a Duarte u 66. minutu za Crvenu zvezdu.

Žuti kartoni : Bah, Gluščević (Radnički 1923), Maksimović, Duarte (Crvena zvezda).

Radnički 1923: Milošević, Ćosić, Zeljković, Mitrović, Simović, Ristić (od 67. Stankovski), Gluščević (od 67. Bukumira), Mirčetić, Janković (od 60. Bevis), Vidosavljević (od 78. Hasan), Bah (od 67. Činedu).

Rezerve : Lijeskić, Dadić, Radović, Bukumira, J. Ilić, Hasan, Bevis, Stankovski, Balde, Činedu, Vidakov.

Crvena zvezda: Glazer, Seol, Krunić, Rodić, Anan (od 81. Stojković), Kanga (od 59. Radonjić), Elšnik, Maksimović (od 81. L. Ilić), Katai (od 59. Ivanić), Šljivić, Duarte.

Rezerve : Guteša, Stojković, Sandoval, Kostov, L. Ilić, Ivanić, Radonjić, Milson, Sremčević.

Napadački orijentisani su crveno-beli počeli meč drugog kola plej-ofa i već u drugom minutu umalo stigli do prednosti. Katai je odličnim dodavanjem proigrao mladog Maksimovića, a Zvezdin đak je brzo reagovao i šutirao iz neposredne blizine, ali je pogodio stativu. Dočekao je i odbitak, a zatim snažno šutirao levom nogom, međutim golman domaće ekipe je uspeo da odbrani.

Samo devet minuta kasnije, naš tim je ponovo zapretio. Maksimović je poslao idealan centaršut sa desnog boka, a Katai je bio najviši u skoku u protivničkom šesnaestercu, i šutirao glavom, ali je lopta završila preko gola. Igrao se 19. minut kada je Kanga snažno šutirao sa distance nakon prijema i dobre kontrole lopte, ali je domaći čuvar mreže ponovo bio na.pravom mestu.

Pred sam kraj prvog dela igre u 44. minut naš tim je imao još jednu priliku posle kornera Elšnika. Šljivić je dobro reagovao i šutirao glavom, ali je golman ponovo odlično intervenisao. Radnički je došao do prednosti u 45. minutu utakmice, golom Vidosavljevića.

Sa željom da što pre stignu do izjednačenja naši fudbaleri su energično ušli u nastavak utakmice. Već u 50. minutu ukazala se odlična prilika.  Maksimović je fantastičnim solo prodorom izbacio čuvare, izborio poziciju za šut i uputio snažan udarac ka golu, ali je golman Milošević ponovo sačuvao mrežu kragujevačke ekipe. Tri minuta kasnije je Zvezda imala novu šansu, kada je Elšnik je poslao precizan centaršut, a Rodić glavom zahvatio loptu i šutirao pored leve stative.

Domaćin je povećao prednost u 58. minutu golom koji je postigao Badž. U 62. minutu je Gluščević postigao treći gol za domaću ekipu.

Nisu se predavali izabranici Vladana Milojevića. U 67. minutu beogradski crveno-beli su smanjili prednost domaćeg tima. Seol je poslao loptu u kazneni prostor, gde je spreman bio Bruno Duarte, koji je preciznim i snažnim udarcem zatresao mrežu domaćeg tima.

Samo tri minuta kasnije, Ivanić se pored nekoliko igrača Radničkog izborio za poziciju i uspeo da šutira u bliži ugao, međutim do promene rezultata nije došlo. Mitrović je iskoristio dobru akciju domaćih u 73. minutu i postigao četvrti gol za Radnički 1923. Strelac prvog gola Bruno Duarte je u 84. minutu susreta bio blizu da se po drugi put upiše u listu strelaca. Luka Ilić je centrirao, a brazilski napadač je uspeo da uputi udarac, ali je još jednom na pravom mestu bio golman Radničkog. Poslednju priliku na današnjem meču ekipa Vladana Milojevića je imala u 89. minutu kada je Šljivić šutirao sa distance, međutim nije uspeo da savlada čuvara mreže domaćeg tima. Ubrzo je glavni arbitar označio kraj meča.

Tagovi
No items found.
No items found.

povezane vesti

No items found.
No items found.

TELEFON CEO- CRVENO-BEO

SKINI NOVU APLIKACIJU

Google play store iconApp store icon