Omladinci bez golova u Novom Sadu

13.3.2020
1:17
No items found.

Imali su inicijativu izabranici Slavoljuba Đorđevića tokom čitave utakmice, kao i veliki broj izglednih prilika da probiju bunker koji je postavila domaća Vojvodina, ali šanse u gol nisu pretvorili Panić, Radulović i Burmaz, pa je meč 19. kola Omladinske lige Srbije završen bez pobednika i golova.

Vojvodina - Crvena zvezda 0:0

Sudija : David Matić.

Vojvodina : Dražić, Mirić, Luković, Jeličić (od 46. Ve. Bogdanović), Jelenković, Matković, Noveski (od 88. Grek), Martinkevič (od 74. Šavija), Vu. Bogdanović (od 88. Kljajić), Nijemčević (od 67. Đurković), Đurić.

Crvena zvezda: Katić, Gačić (od 89. Mitrović), Blagojević, Matić, Lukić, Milikić, Babić (od 74. Njamculović), Ilić, Burmaz, Piplica (od 56. Panić), Radulović.

Žuti kartoni: Jelenković, Đurić, Mirić, Dražić (Vojvodina), Gačić (Crvena zvezda).

Sve je prštalo od snažnih duela u uvodnim trenucima meča između novosadskih i beogradskih crveno-belih. Lucidnost igri našeg tima donosio je Piplica prodorima po sredini i kombinovanjem sa Radulovićem koji je napadao po levom boku, dok je na drugoj strani uzvraćao Bogdanović. Radulović koji je u prošlom kolu bio junak meča sa tri postignuta pogotka, danas je bio u funkciji razigravača jer je vrlo često pokušavao da centaršutevima pronađe najisutreniji dvojac Burmaz-Babić, ali zbog nešto lošijeg terena, obe ekipe su bile u problemu kada dođu u završnicu napada.

Svesni su bili toga naši biseri pa su se pred kraj prvog poluvremena odlučivali za udarce sa distance. Pokušao je Ilić u 40. minutu kada je lopta završila pored gola, a dva minuta kasnije i Burmaz čiji udarac iz kaznenog prostora blokira Luković. Pokazao je i Katić zbog čega je prvotimac Crvene zvezde kada je u poslednjim trenucima prvog poluvremena pratio razvoj situacije na terenu i pravovremeno izleteo ispred Bogdanovića koji bi se u suprotnom našao u izglednoj prilici.

U drugom poluvremenu su naši biseri prešli u totalnu ofanzivu. To su pokazali i u 54. minutu kada je bila velika gužva pred golom Dražića. Centrirao je Radulović, glavom je pokušao Lukić, potom su nogom loptu u mrežu želeli da pošalju Burmaz i Milikić, ali rezultat se nije menjao.

Fenomenalnu priliku imao je i Panić u 64. minutu kada je izašao pred Dražića, namestio se da gađa ugao, ali šutirao pored gola. Pritiskali su beogradski crveno-beli gol Vojvodine, a Radulovićev udarac iskosa sa desetak metara uspeva da zaustavi čuvar mreže domaćih. Pokazao je Njamculović zbog čega je ušao na teren u 76. minutu kada je maestralno centrirao za Radulovića koji neometan na drugoj stativi loptu šalje preko gola. Minut kasnije, kolosalna šansa i za Burmaza. Neometan je šutirao sa deset metara, gađao ugao, ali lopta odlazi pored stative.

Meč je mogao da reši defanzivac Lukić u 86. minutu kada mu je Matić odigrao povratnu loptu, ali je u poslednjem trenutku Jelenković intervenisao ispred našeg štopera i sprečio ga da iz peterca šutira. Poslednju priliku na meču imao je Radulović koji je iz slobodnjaka sa dvadesetak metara gađao u golmana domaćih, nakon čega je Matić svirao kraj.

Tagovi
No items found.
No items found.

povezane vesti

No items found.
No items found.

TELEFON CEO- CRVENO-BEO

SKINI NOVU APLIKACIJU

Google play store iconApp store icon
No items found.
No items found.
No items found.