PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 1:1

27.2.2009
12:00
No items found.

18. коло Јелен Суперлиге Србије, прва утакмица пролећног дела шампионата и 135. “вечити дерби”.

Стадион: Партизана.
Гледалаца: 20000.
Судија: Драгомир Станковић, помоћници: Радојчић Игор и Живковић Саша.

ПАРТИЗАН: Божовић М, Стевановић, Ђорђевић, Фејса, Жука, Мореира, Љајић, Кнежевић, Диара, Обрадовић, Вујовић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Стаменковић, Нинков, Туторић, Томовић, Пејчиновић, Авал Исах, Милијаш(кап.), Лазетић, Короман, Абубакар и Клео.

Крај.

1:1, 97. минут. Мореира са око 20 метара одлично пласира лопту под пречку и постиже изједначујући погодак.

У заосталом времену, добра контра Звезде преко Коромана, који одиграва дупли пас са Паркером, али до лопте птви стиже голман Партизана.

Утакмица је продужена за 6 минута.

90. минут, добра контра Звезде, Короман вуче лопту кроз средину и покушава ударцем са 25 метара, али преко гола.

85. минут и жути картон за Коромана.
У наставку Милијаша мења Богдановић у последњој нашој измени. Короман преузима капитенску траку.

84. минут и друга добра прилика за домаћина. Богуновић искоса са леве стране погађа стативу, а наша одбрана избија лопту у простор.

81. минут и последња измена у Партизану. Љајића мења Вашингтон.

79. минут, Милијаш изводи прекид и шаље лопту у шеснаестерац. Клео је највиши у скоку, али његов ударац главом пролази поред стативе.

78. минут, Ђорђевић изводи слободан ударац са 30-35 метара и погађа горњи део пречке.

77. минут и друга измена у Црвеној звезди. Абубакара мења Шишић. Паркер прелази у напад, а Короман и Шишић дејствују по крилима.

70. минут, прва права прилика за домаћина. Мореира је повукао контру, одиграо за Дијару, који му је вратио у средину, али лопта после његовог ударца иде поред стативе.

63. минут, прва измена код нас. Лазетића мења Паркер, који ће се ротирати по крилима са Короманом.

Првих 10 минута протиче углавном на средини терена, без прилика.

Двострука измена у Партизану, Фејсу и Вујовића мењају Томић и Богуновић.
Почиње друго полувреме.

Крај првих 45 минута. Теренска иницијатива, нападачки фудбал, сигурна игра, доста напада и шутева на гол Партизана. То је резиме првог полувремена.

44. минут, још један жути картон за играче Партизана, Жуку, због још једног фаула са леђа над нашим играчима, овога пута се Лазетић нашао на трави.

42. минут, жути картон за Обрадовића због фаула са леђа на Короманом.

ГОЛ!!! 0:1, 36. минут. После фаула над Короманом, прекид је извео Милијаш, који је пронашао Туторића у срцу казненог простора, а он је најпрецизније речено "закуцао" лопту у мрежу. Божовић је немоћан, теренска иницијатива се исплатила.

31. минут, одличан шут Лазетића са око 25 метара, голман Партизана лопту некако избија у корнер. После корнера гужва, али без ударца на гол.

27. минут, жути картон за Лазетића због приговора за груб фаул над Нинковом.

25. минут, Абубакар, који до сада неколико пута фаулиран, шутира са 25 метара, али лопта иде преко гола.

17. минут, Короман је примио лопту, повукао је у средину, одакле је шутирао са око 20 метара, али лопту уз мало муке хвата Божовић.

Звезда може се рећи има иницијативу, напада, али без прилика за гол.

3. минут, Короман је одлично проиграо Абубакара, али помоћни судија показује непостојећи офсајд.

2. минут, одличан продор Коромана по левој страни, лопта у средину, али је лопта прелетела све наше играче испред гола Партизана.

Утакмица је почела. Делије на северу на свом нивоу, кореографија са барјацима уз паролу "СЕВЕР У ТРАНСУ ЛУДУЈЕ"!