Pošalji prijatelju

11.02.2013

Serija kontrolnih mečeva je nastavljena. Izabranici Aleksandra Jankovića zabeležili su novu pobedu. Današnji rival bio je dobro poznata ekipa Slovana iz Bratislave koja je pre dve i po godine eliminisala beogradski klub iz kvalifikacija za Ligu Evrope. Značaj susreta koji je odigran u Antaliji u odnosu na dvomeč iz 2010. godine je svakako iluzurno porediti, međutim, pobeda je donela mnogo na polju samopouzdanju Milijašu i ostalima.

Startna postava protiv Slovana

Prethodnih pet susreta i isto toliko pobeda svakako obavezuju na nastavak uspešne serije i potvrdu dobre forme. Mladi trener na klupi Crvene zvezde, opredelio se da na teren pošalje sledećih jedanaest: Bajković na golu, u poslednjoj liniji Pantić, Spajić, Petković i Mladenović, dvojac zadnjih veznih Garido i Milijaš, na krilima Lazović i Milunović, najistureniji Mudrinski i iza njega Savićević. Na drugoj strani za slovački tim igraće: Putnočki, Čikoš, Dudak, Hlohlovski, Žofčak, Kopunek, Kladrupski, Kolčak, Peltije, Paušek i Kuzma. Meč se igra na terenu hotela "Kalista" a o regularnosti brinuće sudijska trojka u sastavu, Žuk, Grihorjev i Šarbakou.

Utakmica je počela.

1' Na samom početku utakmice, Crvena zvezda je izborila korner nakon kojeg se u prilici za šut našao Darko Lazović, ali je bio izblokiran.

6' Obe ekipe igraju na početku utakmice dosta agresivno i sa dosta želje, ali za sada nema prilika za gol.

8' Prvi pokušaj Slovaka sa 25 metara, ka golu Bajkovića šutirao je Hlohlovski, ali naš čuvar mreže je siguran.

9' Sobodan udarac iskosa sa desne strane izveo je kapiten Milijaš, uputio je dobar centaršut, ali odbrana Slovana je na vreme intervenisala i otklonila opasnost.

15' Igra se između dva šesnaesterca, i na osnovu do sada viđenog, utisak je da je ovo najkvalitetniji protivnik protiv koga su crveno-beli igrali tokom pripremnog perioda.

18' Dobar napad Crvene zvezde, Savićević je odličnom loptom uposlio Pantića na desnom boku, koji je nastavio kretanje ka golu Slovana, centrirao na Mudrinskog ispred koga je za malo bio brži štoper tima iz Bratislave.

25' Jednu loptu na sredini terena Milijaš je poslao ka Lazoviću, koji se zajedno sa Savićevićem našao u situaciji "2 na 2" protiv odbrane Slovana. Povremeni reprezentativac Srbije prebacio je loptu na slabiju levu nogu, šutirao, ali je golman Putnočki krajnjim naporom uspeo da zaustavi njegov udarac, i odbije loptu u polje gde su je prihvatili njegovi saigrači.

28' Dubinska lopta prema Milunoviću koji ulazi u kazneni prostor, pokušava na prvoj stativi da pronađe Mudrinskog, međutim golman Putnočki izbija loptu u aut.

30' Na isteku pola časa igre, ekipa Crvene zvezde ima terensku inicijativu koju još uvek ne uspeva da materijalizuje. Udarac sa 25 metara oprobao je i Nenad Milijaš, ali promene rezultata još uvek nema.

37' Odlična lopta Milijaša na desnu stranu prema Lazoviću, koji prolazi uz aut liniju, centrira na drugu stativu ka Milunoviću, koji iz izgledne situacije slabo zahvata loptu, i praktično je dodaje golmanu Slovana.

40' Crveni karton u ekipi Slovana zaradio je Hlohlovski zbog psovanja sudije. U pitanju je isključenje sa pravom zamene. Na isteku prvog poluvremena, zaključak je da je Crvena zvezda imala zrelije šanse, ali rezultat nije promenjen.

43' U samo dva minuta, Crvena zvezda je imala dva slobodna udarca. Oba je izveo Nenad Milijaš. Nakon prvog koji je bio centaršut, najviši u skoku bio je Spajić, ali je njegov udarac glavom otišao preko gola. U narednom napadu, sa oko 30 metara, Milijaš je šutirao pravo u gol, međutim na putu lopti isprečili su se defanzivci Slovana.

Kraj prvog poluvremena.

46' Umesto Garida, na terenu je Srđan Mijailović.

48' Najisureniji u timu Crvene zvezde, Ognjen Mudrinski, izborio se za jednu loptu, nakon čega je kombinovao sa Savićevićem koji nesebično produžava do Milunovića, ovaj šutira sa ivice kaznenog prostora, ali za malo neprecizno.

50' Na današnjem meču agilni Mudrinski pokušao je da stigne do jedne "ničije" lopte na koju su krenuli on i golman Slovana, međutim Putnočki je uspeo da izbaci loptu u aut.

54' Zbog koškanja sa protivničkim igračem, crveni karton dobio je Luka Milunović umesto koga je na teren ušao Vešović.

57' Brzonogi Crnogorac Marko Vešović za samo tri minuta otkad je ušao u igru, istakao se sa dve odlične akcije. Nakon prvog prodora i povratne lopte, šutirao je Lazović sa sedam metara, ali se još jednom istakao golman Slovana. Trideset sekundi kasnije, ista slika, s tim što je ovoga puta priliku da dovede crveno-bele u vođstvo propustio Mudrinski.

63' Svoje prve minute na terenu u drugoj fazi priprema odigraće i Filip Kasalica, koji je zamenio Aleksandra Pantića. Ovom izmenom, Marko Vešović se vratio na poziciju defanzivnog bočnog igrača, dok je Filip Kasalica otišao na levo krilo.

65' Odlična saradnja Mladenovića i Kasalice po levoj strani, izrodila su tri napada, tri vezane prilike od kojih je najozbiljnija bila posle centaršuta Mladenovića kada je Mudrinski iz odlične situacije slabo šutirao glavom.

70' GOL! Dobra intervencija Nikole Petkovića koji je ispucavanjem otklonio opasnost pred našim golom, i istovremeno uposlio Kasalicu koji iz dva kontakta u trku izbacuje u situaciju "jedan na jedan" Mudrinskog sa štoperom Slovana. Naš fudbaler je hitriji, i sa 15 metara šutira i konačno donosi vođstvo Crvenoj zvezdi.

79' Fudbaleri Slovana nakon vođstva crveno-belih, zaigrali su ofanzivnije, ali za sada bez rezultata. Štoperski tandem Petković - Spajić, kao uostalom i čitava ekipa, deluje agresivnije, motivisanije od ekipe iz Bratislave.

81' Drugi žuti karton za Savićevića, odnosno drugi crveni za fudbalere Crvene zvezde na današnjoj utakmici. Poptuno zasluženo, zbog prekršaja nad fudbalerom protivnika. Umesto mladog Vukana, u igru je ušao Kadu.

83' Iako se radi o prijateljskoj utakmici, vodi se velika borba na terenu. Slovaci ne žele da izgube, naš tim želi da nastavi seriju pobeda. Najbolju šansu na utakmici, Slovan je imao nakon centaršuta sa leve strane, posle koga je lopta stigla do Kovača koji iz idealne pozicije sa pet metara šutira preko gola.

89' Još jedna ozbiljna situacija pred golom crveno-belih, ali nakon ubačene lopte u šesnaesterac, i velike gužve, Slovaci nisu uspeli da izjednače, pa je lopta završila u gol-autu.

Do kraja meča, bez većih problema, fudbaleri Crvene zvezde uspeli su da sačuvaju vođstvo, i zabeleže šestu pobedu u isto toliko mečeva na pripremama. Nema sumnje da je Slovan bio ubedljivo najteži rival do sada, ali zahvaljujući dobroj igri posebno u nastavku, crveno-beli su preko Mudrinskog postigli jedan gol za koji su upravo čini se, danas bili bolji od slovačkog predstavnika. Već sutra, na programu je nova utakmica protiv ekipe Šana iz Lihtenštajna, na kojoj će nastupiti umnogome izmenjena postava u odnosu na današnju.

14.02.2013, 12:59 Suljovka

SLOVAN

Za Slovan nije igrao Milinkovic.

Odgovori
12.02.2013, 14:39 robin hud

Re: Crveni su sastavni dio igre :-)

slazem se ali ako si pratio Jankovic je bas u 2 mozda i 3 utakmice insistirao da zavrse utakmicu sa igracem manje, sto opet nije lose jer treba navikavat ekipu i na takve situacije !

ZVEZDA <3

Jos malo jaca odbrana i bice sve dobro, nadam se da cu gledati novu i bolju Zvezdu

pa nzm...

Nije to lose, samo bre toliko traljavih suteva sa 10-11 metara. Trebali smo bar jos jedan gol dati, mada ruku na srce trebali smo i da primimo, Bajkovic mucenik ni na jedan njihov centarsut nije izasao da pokupi tu loptu jbt!