Главни мени

Званични портал фк Црвена звезда

Pehari

Обезбеђена јесења титула

Фудбалери Црвене звезде осигурали су звање јесењег шампиона три кола пре одласка на зимску паузу! Изабраници Владана Милојевића победили су Вождовац резултатом 2:0 (2:0) у 18. колу Суперлиге Србије.

Стадион: Рајко Митић
Гледалаца: 8.123
Судија: Петар Пипер
Стрелци: Ебисилио у 28' и Бен у 33'
Жути картони: Михајлов у 34' (Вождовац)

Црвена звезда: Борјан, Гобељић, Дегенек, Бабић, Родић, Јованчић (од 60' Марин), Крстичић, Бен, Ебисилио, Симић (од 60' Чаушић), Павков (од 79' Боаћи).
Вождовац: Илић, Максимовић (од 76' Машовић), Милуновић (од 63' Дуроњић), Ковачевић, Ступаревић, Луковић, Михајлов, Пуртић, Павловић (од 63' Зличић), Јовановић, Ћирковић.

Бранилац титуле има 50 бодова, девет више од другопласираног Радничког и бољи међусобни учинак (победа и реми), па екипа из Ниша као први пратилац не може бодовно да угрози и престигне Звезду на врху до краја полусезоне.

За нови, 16. тријумф нашег тима побринули су се Лоренцо Ебисилио и Ел Фарду Бен головима у 28. и 33. минуту када је решено питање победника пред нешто више од 8.000 гледалаца.

Тренер Владан Милојевић, за разлику од претходних мечева, имао је нешто више играча на располагању, самим тим и више могућности за стартних 11.

Опорављени Милан Павков се нашао од почетка на терену  први пут још од Ливерпула и предводио је напад, иза њега су деловали Бен, Ебисилио и Симић, тандем задњих везних били су Крстичић и Јованчић, а квартет у одбрани испред Борјана чинили су Гобељић, Дегенек, Бабић и Родић.

Потпуну иницијативу су имали црно-бели од првог судијског звиждука, најчешће нападали по десној страни и држали игру апсолутно под контролом. Први је са дистанце запретио Крстичић, капитен шампиона Србије као и против Наполија, да би најбоља шанса од почетка била виђена у 12. минуту.

Бен је готово идеално проиграо Павкова коме је голман Илић „скратио угао“ и правовремено ушао у ударац. У сличној ситуацији умало се нашао и Симић, али је чувар мреже Вождовчана још једном добро интервенисао.

Ређале су се шансе нашег тима и коначно је у 28. минуту једна била и крунисана. Добру акцију започео је Павков, проиграо је Гобељића који је са десног крила идеално пронашао Ебисилија и он је главом проследио лопту у доњи леви угао за 1:0.

Тај резултат је био на снази свега пет минута, јер је уследила нова лепа акција црвено-белих после које је вођство удвостручено. Опет су добро комбиновали наши офанзивци, сада је Ебисилио упослио Павкова, он је главом спустио лопту и Бену није било тешко да се побрине за 2:0.

Гости су запретили у малом градском дербију пред одлазак на предах, и то после прекида. Михајлов је добро захватио лопту главом после корнера Луковића и Борјан је фантастичном парадом по ко зна који пут показао какве рефлексе има и да је маестралан међу стативама.

И у наставку је Звезда држала лопту у ногама и диктирала темпо, без већих прилика на обе стране. На истеку сат времена игре Милојевић је направио двоструку измену и уместо Симића и Јованчића увео Марина и Чаушића, коме је ово, као и Павкову, био повратнички наступ после повреде.

Гости су нешто више покушавали да учине на нашој половини, па је тако Ступаревић побегао пратиоцима у једном тренутку, али је Борјан одлично био постављан и зауставио ударац искоса са десне стране у супротан угао. Узвратио је убрзо Чаушић снажним шутем са око 25 метара који је отишао изнад пречке.

Пред последњих 10 минута шансу са клупе добио је и опорављени Ричмонд Боаћи уместо Павкова, а црвено-бели су рутински привели утакмицу крају и са скоро 9.000 навијача прославили то што су обезбедили звање јесењег шампиона.

Звезду до зимске паузе очекују још четири утакмице, три првенстве против Спартака, Напретка и Чукаричког, и последњи изазов у групној фази Лиге шампиона 11. децембра када ће угостити Пари Сен Жермен.