Главни мени

Званични портал фк Црвена звезда

Pehari

Сви резултати млађих категорија

Млађе селекције Црвене звезде имале су успешан викенд. Звездини млади фудбалери успели су да упишу пет победа, уз један реми.

У утакмици 15. кола Лиге млађих пионира снаге су одмериле екипе Црвене звезде и Бродарца. Домаћи играчи су до вођства дошли већ у седмом минуту — одлично додавање искористио је млади фудбалер Црвене звезде  Матић. Након само два минута, прилику је искористио и Радојевић који је са велике удаљености савладао противничког голмана и донео свом тиму предност од 2:0. Звезда је у наставку утакмице успела да утростручи своју предност, када се пар минута пре краја првог полувремена Граоња уписао у листу стрелаца. Друго полувреме обележило су сјајне приллике за обе екипе, али је резултат остао непромењен. Наше младе играче у следећем колу очекује утакмица против екипе Радничког из Новог Београда.

Пионири Црвене звезде савладали су Колубару из Лазаревца резултатом 9:0 у мечу 12. кола Прве лиге пионира Београда. На терену омладинске школе ФК Црвена звезда пред 150 гледалаца у стрелце су се уписали Бачанин (четири гола), Боровић (два гола), Ђурић (два гола) и Митуљикић. Овом победом пионири Црвене звезде задржали су лидерску позицију на табели, са учинком од 10 победа и два ремија, и два бода предности у односу на најближег ривала.

У лиги млађих кадета Београда, групе А у 17. колу Прве А лиге Црвена звезда је остварила убедљиву победу над гостујућим клубом ФК Студентски град резултатом 9:0 . У стрелце су се уписали редом уписивали Радуловић, Бабић, Матић, Пантовић, Секулић, Живановић, Максимовић, Елевен. Већ за два дана, млађи кадети Црвене звезде одиграће заосталу утакмицу против Бродарца и победом би се вратили на 1. место на табели.

Кадети Црвене звезде савладали су крагујевачки Аполон 4 резултатом 6:1 у мечу 19. кола Кадетске лиге Србије. Гости из Крагујевца су повели већ у седмом минуту, али су црвено-бели до полувремена успели да дођу до изједначења ефектним голом Великића, који је искористио асистенцију Јочића. Звезда је у другом делу игре у потпуности надиграла противника. Купусовић је довео наш тим у вођствоа пет минута после првог, Купусовић је постигао и свој други гол, после додавања Ајдиновића. Само два минута касније у стрелце се уписао и Бурмаз, који је тако дошао до 20. гола у сезони. Капитен Црвене звезде Никола Савић је у 75. минуту искористио несигурну реакцију голмана Аполона и повећао на 5:1. Коначних 6:1 поставио је веома расположени Купусовић у 89. минуту, када је из слободног ударца послао лопту у горњи десни угао и тако дошао до „хет-трик“. Кадети Црвене звезде заузимају прво место на табели са два бода предности.

Млађи омладинци Црвене Звезде су након неизвесне завршнице стигли до бода. Црвена Звезда је постигла прелеп гол у 15. минуту када је са 20 метара шутирао и био прецизан Милисављевић. Гости су одговорили у 22. минуту голом Савића. До краја полувремена фудбалери Интернационала су погодили пречку. На полувреме се отишло са резултатом 1:1. Звезда је у наставку имала иницијативу и стигла до гола у 66. минуту. Углавном се играло на половини Интернационала, међутим гости су поново стигли до изједначења после корнера, голом Аврамовића. Интернационал је након постигнутог гола преузео иницијативу која је крунисана трећим голом у 87. минуту. После примљеног гола Црвена звезда је кренула силовито у напад, и није се дуго чекало на изједначујући гол у 89. минуту који је постигао Богдановић. У наредном, 13. колу, Црвена Звезда ће дочекати Фудбалски клуб 011.

Омладинци Црвене звезде савладали су као домаћини екипу Радничког 1923 и на тај начин додатно су увећали предност на табели Омладинске лиге Србије. У првом делу утакмице није било голова, али у наставку су Милан Савић и Страхиња Ераковић донели Звезди предност од два гола и обезбедили свом тиму нешто мирнију завршницу. Гости су преко Божовића успели да смање резултат, али на крају је Звезда задржала предност и славила је нову победу. На тај начин, Звезда је искористила кикс Бродарца који је на свом терену поражен од Спартака, и увећала предност на табели Омладинске лиге Србије на чак седам бодова предности.